KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ

KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ

KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ        

2023–2024 öğretim yılında 152. yılını idrak edecek olan VEFA LİSEMİZİN bünyesinde kız yatılı pansiyonumuz bulunmaktadır. Halen pansiyonumuzda Parasız Yatılı 100 kız öğrenci ve 8 belletmen öğretmen kalmaktadır. Bu öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte ekonomik durumu uygun olmayan gündüzlü öğrencilerimizden 50 öğrenci ücretsiz olarak Pansiyon Yemekhanesinden yemek yemektedirler. Devletin ödenekleri ile karşılanması mümkün olmayan bu yemek harcamaları Okul Aile Birliği, Vefa Lisesi Eğitim Vakfı, Vefalılar Derneği ve sizler gibi Vefa Lisesi mezunları ile velilerimizin ve hayırseverlerimizin katkılarıyla karşılanmaktadır. Bu nedenlerle okulumuz yemekhanesine katkıda bulunmak üzere hayırseverlerimizden kurban bağışı kabul edilmektedir. Bu yılki kurban bağışı Vefalılar Derneğince oluşturulan bir komisyon tarafından yürütülmektedir. Kurban bağışında bu yıl ekonomik sıkıntılar sebebiyle beklentilerimizin çok üzerinde büyüklüklere ulaşmış olan hisse bedelleri için gerekli girişimlerde bulunulmuş ve maalesef geçtiğimiz yıla göre kesim ücreti ile birlikte bir kurban için yüzde yüz beş oranında bir artışla anlaşmaya varılabilmiştir

Değerli hayırsever bağışçılarımız, her  bir  hisse  için  8.250.-TL . (Sekiz bin ikiyüz elli) tutarındaki kurban bağışını Vefalılar Derneği’nin Türkiye İş Bankası Unkapanı şubesi                              (TR22 0006 4000 0011 0580 3220 95) nolu hesabına 23.06.2023 Salı günü mesai bitimine kadar yatırabilirler. Kurbanlar dini vecibeler yerine getirilerek kesilmektedir.Yapılan bu bağışlarla kesilecek kurbanlar her türlü hijyen koşullar sağlanarak kullanıma hazır paketlenip okulumuzda bulunan iki adet soğuk hava deposunda ve derin dondurucularda muhafaza edilerek öğrencilerimizin yemeklerinde kullanılmaktadır.Bu konuda aşağıdaki telefonlardan bilgi alabilirsiniz. Gerekli hassasiyeti göstererek bağışlarınızı sürdüreceğinize inanıyoruz.

    İlginizi bekliyor, Kurban Bayramınızı kutluyor, saygılarımızı sunuyoruz.

 

                                                                                               İsmail Hakkı BALİÇ                                             

                                                                                           Vefalılar Derneği Başkanı

 İrtibat için Tel :  

Hakkı BALİÇ       (Dernek Başkanı)   0212 252 06 83– 0532 241 80 23

Gülbin ERDEM    (Vefalılar Derneği)  0532 629 10 17

                                                    0532 612 18 72

 Not: Okulumuzda bulunan tüm personel ve Okul Aile Birliğimiz üyeleri Kurban Bağışınız konusunda bilgi verebilir ve makbuzumuz karşılığı bağış kabul etmektedirler. Tüm Yönetim Kurulu Üyelerimiz bölgelerine yakın olan üyelerimizden tahsilât işlemi konusunda destek olabilmektedirler.